Barion Pixel
Karikagyűrűk tisztítása: A karikagyűrűknek is jár az ápolás

Karikagyűrűk tisztítása: A karikagyűrűknek is jár az ápolás

A karikagyűrűk tisztítása és ápolása azért nagyon fontos, mert ez az egyik szívünkhöz legközelebb álló ékszer. Épségét és szépségét minél tovább, egy életen át szeretnénk megőrizni. Az alábbiakban éppen ezért ezzel foglalkozunk részletesebben.

Karikagyűrűk karcolódása

Sajnálatos tény, de karikagyűrűkön is meglátszanak a használat jelei, egyrészt mert gyakran, mindennaposan viseljük, másrészt mert a gyűrű az az ékszertípus, amit a legtöbb külső behatás ér. Míg a fényes felületű gyűrűk napi használat mellett kissé mattulnak, addig a mattra készített gyűrűk esetében kifényesedés figyelhető meg. Az apró karcok, mikrokarcok mindkét felületen megjelennek hosszútávú viselés során. Semmi baj, ez teljesen normális és könnyen kezelhető. A megoldás az ékszer karcmentesítése, a felület visszaállítása, polírozása, vagy mattítása. Ezt az eljárást évente ajánlott elvégeztetni. A vásárlástól számítva 5 évig, évente egyszer az általunk készített ékszereket ingyenesen karcmentesítjük és tisztítjuk.

Karikagyűrűk tisztítása házilag

A karikagyűrűk mintázatában, kőfoglalatokban és bármilyen ékszerekben fellelhető résekben megjelenhetnek a zsíros, koszos lerakódások. A karikagyűrűk tisztítása sokszor otthon is kivitelezhető. Ehhez beszerezhetünk speciálisan erre való ékszertisztító folyadékot vagy ékszertisztító kendőt, de egyszerűen folyékony szappanos öblítést is alkalmazhatunk. Meleg vízben, folyékony szappannal öblítsük át a karikagyűrűket. Utána pedig töröljük szárazra mikroszálas kendővel.

A gyémánttal díszített karikagyűrűk esetében a legnagyobb gondot a gyémánt kiemelkedő zsírgyűjtő tulajdonsága okozza. Természetesen az a legjobb megoldás, ha krémezés, testápolás idejére levesszük a gyűrűt. Ha mégis szennyeződés érte a követ vagy a foglalatot, legtöbb esetben segít, ha egy extra puha fogkefével óvatosan átmossuk és megtöröljük a mikroszálas kendővel.

Karikagyűrűk tisztítása és karcmentesítése szakember segítségével

Amennyiben  a fent leírt módszer nem vezetett sikerre, akkor érdemes elhozni üzletünkbe egy alapos tisztításra. A Brillancy műhelyében olyan hatékony eszközök állnak rendelkezésünkre, mellyel könnyedén megoldhatjuk ezt a problémát, és a  szeretett karikagyűrű újra régi fényében ragyoghat.

A karcmentesítés, illetve az eredeti felület visszaállítása, akár fényes, akár matt gyűrűről van szó, a megfelelő polírozó- illetve csiszolókoronggal, illetve különleges paszták használatával történik, ezért ezt csak szakember tudja elvégezni.

Karikagyűrűk védelme

Ahhoz, hogy karikagyűrűinkben minél tovább örömünket lelhessünk, fontos, hogy betartsunk néhány egyszerű alapszabályt, ezek az alábbiak:

  • az ékszereket ékszertartóban tároljuk, mikor nem viseljük

  • a tárolás darabonként egymástól elválasztva történjen

  • kerüljük a vegyi anyagokkal való érintkezést

  • kerüljük, hogy parfüm közvetlenül a gyűrű felületére kerüljön

  • kerüljük a klóros, termál vagy tengervizet

Ezüst karikagyűrűk ápolása

A legtöbb figyelmet az ezüst ékszerek igénylik. A leggyakoribb probléma a felület elszíneződése. Ennek oka, hogy az ezüst reagál a levegőben lévő szennyeződésekre, amely természetes folyamat, viszont ha kellőképen odafigyelünk rá, és rendszeresen tisztítjuk, akkor ez megelőzhető. Ha éppen nem viseljük, speciális bársony vagy selyem tasakban, esetleg ékszertartóban tároljuk. Töröljük át rendszeresen ezüst tisztító kendővel vagy ékszertisztító kendővel.

Arany karikagyűrűk ápolása

Ha sokáig nem tisztítunk egy-egy arany ékszert, bizony az is elszíneződhet, mert az arany ötvözetek legtöbb esetben tartalmaznak ezüstöt is. Az elszíneződés egy alapos tisztítással orvosolható. Általánosan vízzel és folyékony szappannal tisztán tartható. Zsíros szennyeződés esetén fertőtlenítő folyadékot, alkoholt is bevethetünk, majd öblítsük le és egy vékony törlővel töröljük szárazra az ékszert.

Összegezve:

karikagyűrűk  tisztítása és ápolása tehát nagyban függ az attól, hogy az adott gyűrű milyen anyagból is készül. Ezért mindenképp érdemes alaposan átgondolni, mielőtt házilag próbálnánk tisztításba kezdeni. Amennyiben pedig bizonytalanok lennénk, inkább forduljunk szakemberhez.